Okolica bogata jest w przeróżne atrakcje, zarówno zimowe jak i letnie. W okresie zimowym narciarze i snowboardziści mogą skorzystać z licznych świetnie przygotowanych wyciągów narciarskich. Na amatorów białego szaleństwa czekają również: trasy biegowe, snowtubing, skutery śnieżne, kuligi konne, lodowisko. Aktywny wypoczynek w górach to również sposób na spędzenie letnich wakacji. Liczne polne drogi i trasy rowerowe są dobrą motywacją do nordic walkingu, joggingu, spacerów, jak i do wycieczek rowerowych.

W pobliżu znajdują się restauracje, sklepy, dyskoteki, kilkanaście oświetlonych wyciągów narciarskich, rzeka Białka z miejscem, gdzie można zażyć chłodnej i orzeźwiającej kąpieli. Jedną z większych atrakcji regionu jest Rezerwat Przyrody Przełomu Białki.

Przed domem znajduje się początek trasy busów Ośrodka Narciarskiego "Kotelnica Białczańska" i "Grapa Litwinka", które dowożą narciarzy do dolnej stacji wyciągów. A także jeżdżą busy do Zakopanego
.Niedaleko przebiega droga przez spiskie wsie ( do zamku w Niedzicy, ruin zamku w Czorsztynie, do zapory i ośrodka sportów wodnych przy Zalewie Czorsztyńsko-Niedzickim, oraz spływu tratwami Przełomem Dunajca.